Policja ŚwiebodzinŚwiebodzińscy policjanci podczas patrolowania drogi krajowej nr 92 zatrzymali do kontroli pojazd turystyczny. Ich uwagę zwróciło podejrzane zachowanie kierowcy. Mężczyzna na widok radiowozu znacznie zwolnił i zaczął nerwowo rozglądać się po kabinie.

Po zatrzymaniu, policjanci zauważyli wyrwaną osłonę od bezpieczników oraz śrubokręt w stacyjce. Kiedy poprosili o prawo jazdy i dokumenty pojazdu, kierowca zaczął pokrętnie tłumaczyć się w obcym języku, wplatając polskie słowa.

Funkcjonariusze sprawdzili w systemie dane pojazdu, ten jednak nie figurował jako utracony. Policjanci jednak drążyli dalej. Poprzez oficera dyżurnego skontaktowano się z niemiecką policją, która dotarła do właściciela pojazdu - ten wtenczas dowiedział się o kradzieży.

Kamper był w pełni wyposażony w sprzęt turystyczny, elektroniczny i prywatne przedmioty, ponieważ właściciele planowali wyjechać tego dnia na wczasy. Dzięki spostrzegawczości policjantów, pojazd o wartości 300 tys. zł został odzyskany i niebawem wróci do właścicieli.

Kierowca został zatrzymany. Obecnie czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

--
Opr. Waldemar Roszczuk - Świebodzin, fot. policja