W Kostrzynie na Przystanku Woodstock zapowiedziało swój udział wiele zespołów i wystawców. Większość z nich prezentowała się już wielokrotnie.
W tym roku, w ramach Akademii Sztuk Przepięknych po raz pierwszy zaprezentuje się Muzeum Powstania Warszawskiego. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji m.in. pokaz filmu „Miasto Ruin”, śpiewanie piosenek powstańczych i warsztaty komiksowe – zapowiada Anna Kotonowicz – rzecznik prasowy muzeum.
Udział w akademii weźmie grupa pracowników i wolontariuszy, którzy zaprezentują działalność instytucji.
Jedną z atrakcji w pawilonie Muzeum, będzie pokaz filmu „Miasto Ruin”, dokumentującego skalę zniszczeń Warszawy po Powstaniu Warszawskim. Do tej pory film mogły zobaczyć jedynie osoby odwiedzające Muzeum. Jest to wyjątkowa okazja dla wszystkich uczestników Przystanku Woodstock, na zapoznanie się z tym projektem.
{googleAds}
<div align=’center’><script type=”text/javascript”><!–
google_ad_client = „ca-pub-8536754123093431”;
/* Dla Gazety ¦wiebodzińskiej */
google_ad_slot = „3004630278”;
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//–>
</script>
<script type=”text/javascript”
src=”http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js”>
</script>
</div>
{/googleAds}
Ważnym punktem programu będzie wystawa „Solidarność społeczeństw” przedstawiająca fenomen ruchu społecznego, który zainicjował w Polsce zmiany demokratyczne i stał się symbolem siły i determinacji polskiego społeczeństwa w pokonywaniu komunistycznego reżimu. Wystawa przedstawi, także zjawisko „Solidarności społeczeństw” w latach 80., kiedy od zachodnich sąsiadów płynęły do Polski paczki z pomocą materialną, a także duchowe wsparcie w postaci społecznej solidarności.
– W tym roku pojawimy się na Woodstocku z bardzo trudnym tematem. Chcemy porozmawiać o tym, czym jest wojna w historii obu narodów i jak wspólnie rozmawiać o tej trudnej przeszłości. Na Woodstocku będzie nie tylko dużo młodych Polaków, ale też i wielu młodych Niemców – powiedział Jan Ołdakowski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Poza tym, pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego zaplanowali w ramach festiwalu warsztaty komiksowe, turniej gier planszowych oraz grę miejską „Przedwojenny Flirt”.
W każdy festiwalowy wieczór uczestnicy Przystanku Woodstock będą mogli wziąć udział we wspólnych „śpiewankach” o tematyce antywojennej.
Przystanek Woodstock jest doskonałą okazją do zapoznanie się z działalnością Muzeum Powstania Warszawskiego, bez konieczności wizyty w Warszawie.
Więcej informacji na www.woodstock.1944.pl oraz www.wosp.org.pl.
—
Źródło: Muzeum Powstania Warszawskiego, red. Lubuskie Miasta, Gazeta Świebodzińska