Polkowice. Wypadek S3Do zdarzenia doszło 6 grudnia przed godziną 21.00 na drodze S3 nieopodal miejscowości Sucha Górna w powiecie polkowickim. Autokar przewożący podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyrzeczu i Pszczewie zjechał z drogi, po czym przewrócił się na poboczu, przygniatając kilku pasażerów. Autokarem podróżowało pięćdziesiąt osób.

Na miejscu, strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego i burzącego wydobyli poszkodowane osoby na zewnątrz autokaru, które następnie przekazali Zespołom Ratownictwa Medycznego.

W wyniku zdarzenia jedna osoba nie żyje, a sześć jest w stanie ciężkim. Kilkanaście osób zostało hospitalizowanych. Lekko ranni zostali przetransportowani do Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach, do szpitali w Lubinie, Głogowie, Legnicy i Nowej Soli. Z informacji służb wojewody dolnośląskiego wynika, że większość z nich została już zabrana do domów przez rodziny,

Akcja ratunkowa trwała blisko siedem godzin. Brało w niej udział 28 zastępów straży pożarnej, 10 zespołów ratownictwa medycznego i sześć radiowozów. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy zabezpieczało miejsce zdarzenia i udzielało pomocy poszkodowanym. Obecnie policja bada przyczyny wypadku.

fot. Straż Polkowice