Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania ogłasza nabór nauczycieli z województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego na ekspertów (ambasadorów) w procesie konsultacji opracowania programu nauczania i scenariuszy zajęć z informatyki opartych na wolnym i otwartym oprogramowaniu.
Nabór nauczycieli prowadzony jest w ramach projektu innowacyjnego pt. „Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
{googleAds}
<div align=’center’><script type=”text/javascript”><!–
google_ad_client = „ca-pub-8536754123093431”;
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = „3004630278”;
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//–>
</script>
<script type=”text/javascript”
src=”http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js”>
</script>
</div>
{/googleAds}
Celem głównym tego programu jest zwiększenie zainteresowania uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dalszym kształceniem informatyczno-technicznym.
Projekt zakłada wypracowanie innowacyjnych scenariuszy zajęć z informatyki (dla 6 modułów), opartych na wolnym i otwartym oprogramowaniu, które zostaną przetestowane w zrekrutowanych szkołach.
Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania, realizator projektu „Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji…”, poszukuje obecnie nauczycieli z województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, którzy chcieliby wziąć udział w procesie tworzenia tych scenariuszy zajęć, finansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wybrani eksperci (ambasadorzy) pracować będą w zespole, za wynagrodzeniem, a ich udział w projekcie potwierdzony zostanie certyfikatem.
Kandydaci powinni wykazać się doświadczeniem i aktualną pracą w zawodzie nauczyciela informatyki w gimnazjum, trzyletnim liceum ogólnokształcącym lub profilowanym, technikum czteroletnim. Wymagana będzie od nich biegłość w obsłudze wolnego i otwartego oprogramowania, kreatywność, pasja, innowacyjne podejście do procesu nauczania oraz dyspozycyjność.
Zainteresowane osoby muszą przesłać kartę zgłoszenia i list intencyjny na adres e-mail: [email protected] lub faxem: (0-61) 623-25-04 do 10 marca 2011 roku.
Szczegółowe informacje o projekcie i trwającym do niego naborze znaleźć można na stronie Fundacji.