MarmitePonad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i Wielkopolski.

Zakład w Łowyniu jest drugim zakładem produkcyjnym firmy Marmite w Polsce. Pierwszy znajduje się w Zakrzewie koło Poznania i zatrudnia blisko 800 osób. Przez ponad 40 lat obecności na rynku firma Marmite dynamicznie się rozwinęła, a jej produkty eksportowane są do ponad trzydziestu krajów na całym świecie.

- Produkcja brodzików w fabryce w Łowyniu już się rozpoczęła. Obecnie zatrudnionych jest około dwustu osób, jednak zamierzamy zwiększyć liczbę pracowników. Mamy nadzieję, że nasza inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na rozwój regionu - zaznacza Piotr Samczuk, dyrektor zakładu w Łowyniu.

Marmite to czołowy europejski producent umywalek, brodzików i wanien wykonanych z materiału Mineral Composite. Firma łączy naturalne materiały mineralne, zaawansowaną technologię i opracowuje dalsze innowacje w zakresie wykorzystania Mineral Composite.