Znane są już szczegóły dotyczące II Lubuskiego Pikniku Zdrowia. Impreza odbędzie się 19 czerwca na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. To już druga edycja pikniku.
Podczas tegorocznej edycji uczestnicy – podobnie jak w ubiegłym roku, będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję, a także z oferty Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który udostępni nieodpłatnie swoje obiekty.
{googleAds}
<div align=’center’><script type=”text/javascript”><!–
google_ad_client = „ca-pub-8536754123093431”;
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = „3004630278”;
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//–>
</script>
<script type=”text/javascript”
src=”http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js”>
</script>
</div>
{/googleAds}
W ubiegłym roku w pikniku zdrowia uczestniczyło ponad 2 tys. Lubuszan. – Liczymy, że w tym roku frekwencja będzie podobna, a nawet większa, szczególnie ze względu na bogatą ofertę jaką przygotowaliśmy. Wszyscy odwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów oraz wykonać bezpłatne badania – mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Gierczak – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.
Podczas tegorocznej edycji pikniku uczestnicy – podobnie jak w ubiegłym roku, będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję, a także z oferty Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który udostępni nieodpłatnie swoje obiekty.
– Nawiązaliśmy współpracę z lubuskimi sportowcami. Wiemy już na pewno, że odwiedzi nas były żużlowiec Andrzej Huszcza. Będzie można też skorzystać z ofert ośrodków fitness: Gregora czy Fitmanii – mówił Bogusław Sułkowski – dyrektor ośrodka w Drzonkowie.
WOSiR udostępni dla uczestników pikniku m.in. basen kryty, czy odnowę biologiczną. Będzie można skorzystać także z oferty zajęć ruchowo-rekreacyjnych. Wśród atrakcji znajdą się przejażdżki konne z instruktorem, czy wykłady o zdrowiu i prawidłowej diecie.
Ponadto w miasteczku medycznym będzie można oddać krew, powalczyć o nagrody w konkursach wiedzy, wykonać bezpłatnie badania mammograficzne, a także zbadać m.in. poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze i tkankę tłuszczową. Przygotowywane są także konsultacje i porady w zakresie psychologii, psychiatrii, neurologii, ginekologii, onkologii czy kardiologii.
Po raz pierwszy w tym roku odbędzie się I Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi, promujący ideę transplantacji. W programie imprezy zaplanowano również pokaz stuntu motocyklowego, znakowanie rowerów oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla szkół ponadgimnazjalnych „Transplantacja jestem na tak”.
Źródło: Koresp. lubuskie.pl, red. Lubuskie Miasta.