Policja ŚwiebodzinW ubiegły czwartek, na jednym z osiedli w Świebodzinie, funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego podjęli próbę zatrzymania samochodu osobowego - istniało podejrzenie, że kierujący nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas próby zatrzymania, kierowca nie zastosował się do poleceń policjantów - lekceważąc sygnały świetlne i dźwiękowe, rozpoczął ucieczkę.

Po krótkim pościgu uciekinier został ujęty - kierowca nie opanował pojazdu, doprowadzając do zderzenia z ogrodzeniem pobliskiej posesji. Policjanci szybko ustalili, że przyczyn ucieczki było wiele.

Zgodnie z podejrzeniami funkcjonariuszy, 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna zasiadł za kierownicą w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało ponad 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał był zabrany bez wiedzy i zgody właściciela.

Zatrzymany mieszkaniec Świebodzina odpowie wkrótce przed sądem za swoje przewinienia, także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli - ten czyn kwalifikowany jest jako przestępstwo. Wobec mężczyzny zastosowano trzymiesięczny areszt.

--
Opr. W. Roszczuk, inf. /fot. Marcin Ruciński /Policja