Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, sieć Biedronka obniżyła ceny ponad trzech tysięcy produktów spożywczych dostępnych w sieci od poniedziałku, 31 stycznia, o wartość podatku VAT. Dzięki temu klienci zapłacą za produkty mniej, gdyż stawka VAT na te produkty spadnie z pięciu do zero procent.

Zgodnie z obowiązującym prawem, 1 lutego br. wchodzi w życie tymczasowa zerowa stawka VAT na wybrane kategorie produktów żywnościowych. Będzie obowiązywać do końca lipca 2022 i dotyczyć m.in. produktów spożywczych z kategorii takich jak nabiał, jaja, mąki, czy owoców i warzyw. W sklepach sieci Biedronka wiele cen zmieni się na korzyść klientów już w przeddzień wejścia w życie obniżonej stawki podatku VAT.

- Jesteśmy zdeterminowani, żeby klienci Biedronki korzystali z naszej obietnicy codziennie niskich cen, szczególnie teraz w dobie rosnącej presji inflacyjnej. A dzięki transparentnej polityce cenowej, widocznej w każdym sklepie, klienci będą mogli w łatwy sposób zobaczyć ile zaoszczędzą dzięki nowym cenom - zapewnia Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka.

Biedronka przygotowała precyzyjny system informacji cenowej, który prezentuje nowe ceny produktów objętych zerową stawką VAT. Nowe etykiety będą prezentować klientom ceny aktualnie obowiązujące, ale także według dawnej stawki VAT oraz samą kwotę zaoszczędzoną dzięki obniżce podatku VAT, tak aby każdy klient Biedronki mógł dokonać świadomego wyboru.