Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął ratownik medyczny

Wypadek. Kije - SulechówW środę nad ranem, na drodze wojewódzkiej nr 277 między Kijami, a Sulechowem doszło do wypadku drogowego z udziałem karetki pogotowia. W wyniku obrażeń zginął ratownik medyczny. Drugi uczestnik zdarzenia został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierowca karetki z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas, później pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Karetką podróżowały trzy osoby - lekarz, oraz dwóch ratowników medycznych. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń zginął pasażer - ratownik medyczny, a kierowca karetki został przetransportowany helikopterem medycznym do szpitala w Zielonej Górze. Trzeci uczestnik - lekarz - nie doznał poważniejszych obrażeń.

Droga na miejscu zdarzenia przez cztery godziny była zablokowana. Policjanci ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej prowadzili na miejscu zdarzenia czynności procesowe, które były wykonywane pod nadzorem prokuratora. Te czynności będą miały kluczowe znaczenie dla wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

Ratownik medyczny, który zginął w wypadku był również strażakiem w stopniu ogniomistrza w zielonogórskiej jednostce straży pożarnej.