Policjanci podsumowali święta na lubuskich drogach

Radiowóz. Lubuska PolicjaPrzez pięć dni policyjnych działań, na drogach województwa lubuskiego doszło do siedmiu wypadków drogowych, w których obrażenia odniosło dziewięć osób. Nie odnotowano wypadków śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 34 kierowców, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.

Dla policjantów, zwłaszcza drogówki był to czas wytężonej służby związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach. Od 22 do 26 grudnia policjanci prowadzili działania pn. "Boże Narodzenie”. Funkcjonariusze dokonywali kontroli drogowych, podczas których sprawdzana była trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców, a także uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów.

Poza tym policjanci zabezpieczali i obsługiwali zdarzenia drogowe, do których dochodziło na województwa lubuskiego. W okresie świątecznym na lubuskich drogach doszło do siedmiu wypadków drogowych, w których dziewięć osób odniosło obrażenia. Dla porównania, w ubiegłym roku w okresie od 23 do 26 grudnia doszło do jedenastu wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 19 odniosło obrażenia.

--
Opr. W. Roszczuk, inf. prasowa /fot. policja