Władysław Dajczak otrzymał nominację na stanowisko wojewody lubuskiego

Premier Mateusz Morawiecki wręczył powołania nowym wojewodom. Nominację na stanowisko wojewody lubuskiego otrzymał poseł Władysław Dajczak.

Szef rządu na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Władysława Dajczaka na stanowisko wojewody lubuskiego oraz Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego.

- Jestem przekonany, że z takimi fachowcami, ze znakomitymi osiągnięciami, ale i wynikiem wyborczym, będziemy mogli jeszcze lepiej rozwijać region lubuski i podkarpacki. Cieszę się, że mamy skompletowany korpus wojewodów - zaznaczył premier Morawiecki podczas spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- Wasza doskonała współpraca pokazuje propaństwowe podejście. My takich państwowców potrzebujemy. Bardzo dziękuję, że Państwo zdecydowali się podjąć to wyzwanie - podkreślił premier. 

Władysław Dajczak urodził się 10 lipca 1959 r. w Międzyrzeczu. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze oraz studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dajczak, pomimo że urodził się w Międzyrzeczu, często wspomina Świebodzin jako miasto swojego pochodzenia - tak też zaznaczył na swoim profilu w serwisie społecznościowym.

- Cieszę się, że dzisiaj jestem tu wśród Państwa. Myślę, że mam prawo powiedzieć, że jestem u siebie, bo ziemia świebodzińska to jest również moja ziemia. Świebodzin to jest właściwie moje miasto - tutaj kończyłem szkołę średnią, tutaj mieszka moja siostra, tutaj w ostatnich latach życia mieszkali moi rodzice - tak, że czuję się jak u siebie - zaakcentował wojewoda Dajczak podczas jednego ze spotkań w Świebodzinie.

Opr. Waldemar Roszczuk, fot. KPRM