We wtorek, 2 listopada świebodzińscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w jednym z mieszkań bloku wielorodzinnego w Lubogórze. Do zdarzenia zadysponowano osiem zastępów ratowniczo-gaśniczych. Na miejscu strażacy ewakuowali trzy osoby, które wcześniej nie mogły wydostać się z budynku.

Przed przybyciem służb, trzem osobom (w tym trzyletniemu dziecku) udało się opuścić objęty pożarem budynek. Na pozostałych kondygnacjach znajdowały się kolejne trzy osoby, które ze względu na silne zadymienie nie były w stanie opuścić swoich mieszkań.

Po dojeździe ekip ratowniczych przystąpiono do gaszenia pożaru, ewakuacji pozostałych osób oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia i przyległego terenu. Ogień strawił całkowicie pomieszczenie kuchenne na parterze, rozprzestrzeniał się także na pozostałe części mieszkania.

Po ugaszeniu pożaru wstępnie ustalono, że przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie wewnętrznej instalacji gazowej zasilanej z butli.

Zespół ratownictwa medycznego przetransportował jedną osobę do szpitala (z lokalu objętego pożarem) w celu dalszej obserwacji.

Opr. W. Roszczuk, fot. Straż Pożarna w Świebodzinie