Zespół inżynierów świebodzińskiej firmy SECO/WARWICK zaprojektował innowacyjny sposób ciągłej kontroli nagrzewu i chłodzenia, podczas całego cyklu w wielokomorowych piecach próżniowych. Jest to unikalne na skalę światową rozwiązanie technologiczne, które może zrewolucjonizować proces obróbki cieplnej i podnieść, już bardzo wysokie wymagania sektora lotniczego.
– Wszyscy nasi klienci wysoko stawiają poprzeczkę i oczekują urządzeń najwyższej jakości, które spełniać będą wysokie normy przemysłowe oraz ich oczekiwania w zakresie realizowanej technologii, jednak przemysł lotniczy poprzeczkę tę ma ustawioną najwyżej. Sprostanie takim wymaganiom nie byłoby możliwe bez regularnego wprowadzania innowacji produktowych i technologicznych, takich jak ta – mówi Katarzyna Sawka, Globalny Dyrektor Marketingu w SECO/WARWICK. – Połączenie bogatego i wieloletniego doświadczenia i wiedzy eksperckiej SECO/WARWICK z najnowszymi technologiami owocuje wdrożeniem kolejnego przełomowego rozwiązania, które umożliwiając stałą kontrolę temperatury zapewni jeszcze wyższą jakość i wydajność procesu obróbki cieplnej – dodaje.
Opatentowane rozwiązanie, wykonane i spełniające najwyższą normę lotniczą AMS polega na wprowadzeniu termopar wsadowych podczas cyklu obróbki cieplnej, które przymocowane do tacy poruszają się wraz z wsadem pomiędzy komorami. Kontrola temperatury polega na specjalnej konstrukcji, które pozwala kontrolować temperaturę w obu komorach. Zapewnia to pełną kontrolę temperatury obrabianych detali w wielokomorowych piecach próżniowych podczas całego cyklu procesu. Już teraz rozwiązanie zostało z powodzeniem zaimplementowane w dwukomorowym piecu próżniowym CaseMaster Evolution® wykorzystywanym do obróbki cieplnej powierzchniowej metali w próżni dla najbardziej wymagających przemysłów, takich jak wspomniany wcześniej lotniczy ale i motoryzacyjny, maszynowy, energii wiatrowej oraz hartowni usługowych.
SECO/WARWICK wiedzie prym w branży obróbki cieplnej stale wprowadzając na rynek innowacyjne rozwiązania będące odpowiedzią na kluczowe potrzeby Klientów. W ubiegłym roku, firma otrzymała szereg renomowanych, rozpoznawalnych w świecie biznesu nagród i nominacji, w tym tytuł Symbolu Innowacyjności 2016 za realizowane projekty badawczo-rozwojowe z najlepszymi uczelniami technicznymi zagranicznymi i polskimi oraz opracowanie nowatorskiej linii do produkcji grafenu.
Jako jedna z pierwszych korporacji na świecie wprowadziła technologię rozszerzonej rzeczywistości do przemysłu ciężkiego (SECO/LENS). SECO/WARWICK został również umieszczony w gronie dziesiątki najbardziej innowacyjnych firm polskich, znalazł się w ścisłym gronie nominowanych do tytułu Ukrytych Czempionów Banku HSBC, a w 2015 zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej innowacyjnych firm w województwie lubuskim.
—
Korespondencja S/W, fot. Waldemar Roszczuk