Wojewoda lubuski zapowiada spotkania z Lubuszanami we wszystkich powiatach

W Delegaturze Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze, wojewoda lubuski zainaugurował cykl spotkań z mieszkańcami w bieżącym roku. W poprzedniej kadencji kontakty wojewody Dajczaka z mieszkańcami odbywały się na przemian, w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Obecnie Wojewoda chce dotrzeć do mieszkańców z mniejszych miejscowości.

- Tak jak to było w pierwszej kadencji mojego urzędowania niezmiernie ważne jest dla mnie jako Wojewody, aby być bardzo blisko ludzi. Chcę spotykać się z Lubuszanami na miejscu, tam, gdzie mieszkają, gdzie żyją – w ich rzeczywistości. Poznać ich problemy. To się sprawdziło w poprzedniej kadencji. Takie rozmowy były oczekiwane i potrzebne. Zależy mi na tym, aby takie kontakty były dostępniejsze. Dla niektórych mógł to być problem, żeby dojechać do Gorzowa Wlkp. czy Zielonej Góry. Dlatego zaproponuję podobne spotkania w siedzibie starostw, raz w miesiącu. Rozpoczniemy już w marcu, od Świebodzina, w siedzibie Starostwa Powiatowego - zapowiada wojewoda.

Władysław Dajczak jako pierwszy z lubuskich wojewodów regularnie spotka się z mieszkańcami województwa lubuskiego. Sprawując swój urząd, Wojewoda jako przedstawiciel rządu w terenie jest obecny wśród obywateli. Spotkania są okazją do poznania problemów mieszkańców oraz przedstawienia aktualnych działań i dokonań rządu.