Starsza pani myślała, że dzwoni jej znajoma. Przekazała oszustom trzydzieści tysięcy złotych

Niestety, pomimo wielu działań mających na celu nagłośnienie pojawiających się oszustw metodami na wnuczka, policjanta, czy znajomą, nadal przestępcom udaje się okradać starsze osoby. Znaczna grupa seniorów jest aktywna, spotyka i organizuje, np. w klubach, uniwersytetach trzeciego wieku, czy po prostu spędzają wspólnie czas, by porozmawiać. Na takich spotkaniach często bywają policjanci, którzy ostrzegają seniorów przed różnego typu oszustwami. Jednak nie wszyscy mają możliwość uczestniczenia w podobnych spotkaniach, tym samym nie wiedzą jak przestrzec się przed takimi zdarzeniami. W Świebodzinie po raz kolejny doszło do oszustwa.

Oszuści po raz kolejny posłużyli się popularną metodą na znajomą. W czwartek, w godzinach popołudniowych na stacjonarny telefon blisko 80-letniej pani zadzwoniła kobieta. Oszustka miała być znajomą i powiedziała, że jest w banku i pilnie potrzebuje pieniędzy. Oświadczyła przy tym, że sama nie może przyjechać i po pieniądze wysyła kuriera.

Seniorka przekazała obcej osobie pieniądze, tracąc w ten sposób blisko trzydzieści tysięcy złotych. O tym, że została oszukana dowiedziała się dopiero po pewnym czasie.

Inf. prasowa, fot. Lubuska Policja