Wigilijna moda

Tym razem Kasia i Magda zapytały się naszego eksperta - co modnego możemy ubrać na wigilijną kolację?

Teraz, kiedy mamy jeszcze trochę czasu, powinniśmy zastanowić się co ubierzemy w tym uroczystym dniu.

Ważne jest podkreślenie rangi owej uroczystości dlatego strój musi być stosowny, elegancki, wyrażający szacunek dla pozostałych gości, z którymi będziemy przełamywać się opłatkiem i składać sobie wzajemnie życzenia.

Apaszka - Benoit Pierre Emery - fot. Wikipedia

Zawsze modne są sukienki o klasycznych krojach, a szeroki wybór takich modeli jest dostępny w naszych sieciówkach. Takie kreacje doskonale będą komponowały się z zapinanym sweterkiem lub żakietem, pochodzącymi również z najnowszych kolekcji proponowanych przez  projektantów. W tym sezonie modne są  także sukienki dzianinowe.

Pamiętajmy jednak, aby ślepo nie podążać za modą… Powinniśmy dopasować wymarzoną kreację do naszego typu sylwetki i kolorystyki skóry. Tajemnicza i elegancka czerń w połączeniu ze świeżą, odmładzającą bielą stanowią niezawodne stylowe i ponadczasowe połączenie.

Jasny kolor, szczególnie przy twarzy rozjaśnia i dodaje oczom blasku. Polecam, chłodny, niebieskawy odcień bieli dla osób o zimnym kolorycie skóry, natomiast biel waniliową, cieplejszą dla osób o ciepłej pigmentacji.

Jasne  koszulowe bluzki nosimy w zestawieniu z czarną sukienką, spódniczką lub spodniami.

Proszę nie zapomnieć o biżuterii, kolczyki z diamentami, perły na szyi, lub oryginalna srebrna bransoletka w magiczny sposób dodadzą blasku i pogłębią  oszałamiające wrażenie...

Mała apaszka na szyję również wiele potrafi zmienić. Warto  poeksperymentować, gdyż może się okazać, że to co już mamy w szafie skomponujemy w gustowną kreację.

--
Karolina Smęda - Drzycimska,
Międzynarodowa Akademia Wizerunku.