Świebodzińscy policjanci po pościgu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

Mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności został zatrzymany przez policjantów świebodzińskiej drogówki. W trakcie zatrzymania okazało się, że pojazd którym kierował był kradziony. Poza tym 47-latek nie zatrzymał się do kontroli, a podczas próby ucieczki spowodował kolizję.

W miniony czwartek w godzinach wieczornych na drodze krajowej nr 92 nieopodal Wilkowa, patrol świebodzińskiej drogówki prowadził działania związane z pomiarem prędkość pojazdów. Jeden z wyników wskazywał, że kierowca mazdy przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 55 km /godz. Podczas próby zatrzymania kierujący zignorował polecenie funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę.

Mężczyzna szarżując na drodze stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Na łukach drogi zmuszał kierujących do ucieczki na pobocze i chodnik. Po kilkuset metrach uciekinier doprowadził do zderzenia z innym pojazdem.

Chwilę później policjanci zmusili kierowcę do zjazdu w boczną uliczkę, co umożliwiło zatrzymanie mężczyzny. W wyniku dalszych czynności ustalono, że jest on poszukiwany, a pojazd którym jechał został skradziony na terenie Niemiec. W samochodzie ujawniono także kradzione niemieckie i polskie tablice rejestracyjne.

--
Korespondencja, fot. policja