Śmietnik na jezdni...

Policja ŚwiebodzinMinionej nocy świebodzińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przechadzając się ulicą Świerczewskiego przesunęli na środek jezdni kosz na śmieci powodując tym zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyźni zostali ujęci dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca miasta. Wkrótce sprawa trafi do sądu.

Po odebraniu zgłoszenia, oficer dyżurny skierował we wskazane miejsce patrol interwencyjny. Na miejscu policjanci byli świadkami jak kierowca samochodu zmuszony był do nagłego hamowania przed stojącym na środku drogi koszem. Chwilę po tym, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy potwierdzili, że to był ich pomysł. Nie potrafili jednak wytłumaczyć dlaczego tak zrobili.

Sprawcy zostali zatrzymani, a dwaj z nich będąc pod wpływem alkoholu trafili do izby wytrzeźwień. Wkrótce za swoje zachowanie wytłumaczą się przed świebodzińskim sądem.

Należy pamiętać, że kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny, a kto dopuszcza się tego wykroczenia, będąc pod wpływem alkoholu podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo karze grzywny.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby wszelkie oznaki wandalizmu, zakłócania porządku publicznego lub innych niepokojących zjawisk, niezwłocznie zgłaszać dyżurnemu policji. Pozwoli to na szybką reakcję funkcjonariuszy i przyczyni się do ujęcia sprawców.