POLREGIO uruchamia połączenie kolejowe z Zielonej Góry do Łagowa

Pierwszy skład z Winnego Grodu wyruszy do Łagowa już ósmego sierpnia. Pociąg zatrzyma się między innymi na stacji w Rzepinie, Torzymiu i Toporowie. Połączenia na tej trasie odbywać się będą w soboty, do dwunastego września.

Połączenie powstało z myślą o mieszkańcach Ziemi Lubuskiej i gościach, którzy chcą odwiedzić jedno z najpiękniejszych miejsc naszego regionu pociągiem. Niewątpliwym atutem jest również sama podróż, to gratka dla miłośników podróżowania koleją. Na linii z Toporowa do Łagowa na co dzień nie jeżdżą pociągi pasażerskie. Podróż z POLREGIO to jedna z niewielu okazji do zobaczenia Łagowa z perspektywy pięknego odrestaurowanego wiaduktu kolejowego na stałe już wpisanego w krajobraz miejscowości.

Następne pociągi wyruszą kolejno 15, 22 i 29 sierpnia oraz 5 i 12 września. Bilet normalny w obie strony w cenie 40 zł można nabyć w kasie biletowej POLREGIO w Zielonej Górze, u drużyny konduktorskiej lub po wcześniejszej rezerwacji e-mailowej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W treści maila należy podać liczbę osób, dla których rezerwowany jest przejazd oraz stację, na której podróżni będą wsiadać.

Ciekawą propozycją są również kupony rabatowe, które otrzyma każdy podróżny wraz z biletem na przejazd. POLREGIO we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami stworzyło specjalną ofertę dzięki której wraz z kuponem rabatowym i biletem kolejowym podróżni między innymi będą mogli odwiedzić zupełnie za darmo najbardziej charakterystyczną łagowską budowle - mowa oczywiście o baszcie zamku Joannitów, która góruje nad miasteczkiem. Rabat na wejście będzie można również uzyskać w parku linowym w Łagowie, na wyprawę statkiem wycieczkowym po malowniczo położonych łagowskich jeziorach oraz na samodzielną eksplorację z pomocą rowerów wodnych na przystani „Czółno”.

Pierwszy pociąg ze stacji Zielona Góra Główna wyruszy ósmego sierpnia o godzinie 8.25. Liczba miejsc na przejazd jest ograniczona. Organizatorem przewozów jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Cennik biletów na przejazd w obie strony:

40 zł - Zielona Góra Gł. - Łagów - Zielona Góra Gł.
20 zł - Rzepin - Łagów - Zielona Góra Gł.
15 zł - Torzym - Łagów - Torzym
05 zł - Toporów - Łagów - Toporów

Inf. prasowa POLREGIO, fot. Waldemar Roszczuk