Pięć osób poszkodowanych w wypadkach drogowych i trzydziestu kierowców zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu - to bilans świątecznej akcji lubuskiej policji

Podczas świątecznego weekendu policjanci nie odnotowali wypadków śmiertelnych na lubuskich drogach. Doszło jednak do pięciu zdarzeń drogowych, w których ucierpiało pięć osób. Policjanci zatrzymali także trzydziestu kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

W związku z panującą pandemią wirusa tegoroczne święta Bożego Narodzenia były inne niż w latach ubiegłych. Wiele osób spędziło ten czas z najbliższymi w miejscu zamieszkania, rezygnując z dalszych podróży. Pomimo zmniejszonego ruchu, na lubuskich drogach służbę pełniło wielu funkcjonariuszy policji.

Patrole obecne były na głównych trasach województwa - autostradzie A2, drodze ekspresowej S3, drogach krajowych i wojewódzkich, a także na drogach o mniejszym natężeniu ruchu. Zadaniem funkcjonariuszy było wsparcie podróżnych, zapewnienie bezpieczeństwa, a także egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Podczas świątecznego weekendu lubuscy policjanci zatrzymali trzydzieści osób będących pod wpływem alkoholu, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę. Wszystkie straciły prawa jazdy, a za niebezpieczne zachowanie na drodze odpowiedzą przed sądem.

Opr. Waldemar Roszczuk, fot. Lubuska Policja