Mężczyzna nie bacząc na własne bezpieczeństwo, wydobył kobietę z tonącego pojazdu

W piątek (3 lipca) w powiecie świebodzińskim doszło do zdarzenia drogowego, które mogło zakończyć się tragicznie. Dzięki godnej postawie mieszkańca gminy Skąpe, udało się temu zapobiec. Mężczyzna nie bacząc na własne bezpieczeństwo rzucił się na ratunek kobiecie, wydobywając poszkodowaną z tonącego pojazdu.

Do zdarzenia doszło na drodze między miejscowościami Pałck i Kije. W osobowym hyundaiu prawdopodobnie pękła opona, co spowodowało, że kierująca straciła panowanie nad pojazdem, który po przerwaniu bariery ochronnej wpadł do stawu. Auto szybko nabrało wody i zatonęło. Szczęśliwym trafem, tuż za kobietą jechało dwóch mężczyzn, którzy widząc zdarzenie, natychmiast się zatrzymali. Jeden z nich nie bacząc na własne bezpieczeństwo, wskoczył do wody, gdzie zatonął samochód. Mężczyźnie udało się otworzyć drzwi i wydostać poszkodowaną z auta. Kobieta z niegroźnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

- Nie wiadomo jak skończyłaby się historia, gdyby nie postawa i poświęcenie Karola Wesołowskiego, mieszkańca gminy Skąpe, ratującego życie kobiecie - zauważa mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji. [...] z całą pewnością, taka postawa zasługuje na wyróżnienie! - dodaje Ruciński.

Opr. W. Roszczuk, fot. Policja Świebodzin