Lubuscy policjanci wspólnie z inspektorami KAS zlikwidowali nielegalne salony gier

Kolejne, wspólne działania lubuskich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w walce z nielegalnym hazardem przyniosły rezultaty. W Iłowej policjanci zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier, a w Świebodzinie pięć kolejnych. Właściciele automatów muszą liczyć się z wysokimi karami, sięgającymi setek tysięcy złotych.

- W czwartek (13 lutego) żagańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali lokal znajdujący się w Iłowej, który miał działać niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Efektem wspólnych działań funkcjonariuszy było zamknięcie jednego lokalu, gdzie znajdowały się trzy automaty do nielegalnych gier. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili eksperymenty procesowe na maszynach, a następnie zabezpieczyli działający sprzęt - informuje sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk.

Z kolei w sobotę (15 lutego) świebodzińscy policjanci i funkcjonariusze KAS weszli do jednego z lokali w Świebodzinie. Tam, podobnie jak w Iłowej, ujawniono kolejne, nielegalne urządzenia do gier. Po przeprowadzonych czynnościach procesowych funkcjonariusze zabezpieczyli pięć takich maszyn. Te docelowo trafią Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego, prowadzącego postępowanie w sprawie.

- Właściciele nielegalnych salonów z automatami do gier mogą się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi - za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara do trzech lat pozbawienia wolności - wyjaśnia mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Inf. prasowa, fot. Lubuska Policja