Lasy Państwowe udostępniają miejsca biwakowe, na których można przenocować

W ramach projektu "Zanocuj w lesie", od dziś Lasy Państwowe udostępniają specjalne miejsca do nocowania w lesie. W powiecie świebodzińskim, na łonie natury można biwakować w kilkudziesięciu sektorach zlokalizowanych w trzech obszarach leśnych.

Pierwszy obszar wyznaczono nieopodal Staropola i jeziora Paklicko Wielkie, kolejny między Rokitnicą, a wsią Łąkie. Trzeci znajduje się pomiędzy Szczańcem, a Rogozińcem.

Dla osób zainteresowanych dostępna jest interaktywna mapa umożliwiająca wybór miejsca na nocną eskapadę w lesie. Ze szczegółami programu oraz zasadami korzystania z wyznaczonych miejsc, zapoznać się można na stronie internetowej projektu.

Należy pamiętać, że akcja „Zanocuj w Lesie” skierowana jest przede wszystkim do osób przygotowanych do bytowania w trudnych warunkach terenowych.

Spędzenie nocy w lesie to zetknięcie się z dziką przyrodą w całej okazałości. Dlatego nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa, zdrowym rozsądku oraz przestrzeganiu regulaminu dostępnego na stronie internetowej Lasów Państwowych.