Prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia w sprawie wyświetlenia symbolu Strajku Kobiet na pomniku Chrystusa w Świebodzinie

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie wydał postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie wyświetlenia za pomocą wiązki laserowej symbolu Strajku Kobiet na pomniku Chrystusa Króla w Świebodzinie.

Informację tę potwierdził Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Do zdarzenia doszło w dniu 28 października br. po akcji protestacyjnej w Świebodzinie. Jeden z aktywistów za pomocą wiązki laserowej zaprezentował symbol "Strajku Kobiet" na pomniku Chrystusa Króla. Chwilę później, uczestników akcji wylegitymowała świebodzińska policja, nakazując przy tym wyłączenie projektora. Powodem był brak posiadania zgody właściciela obiektu na tę formę manifestacji.

W aktach sprawy, do zdarzenia odniósł się ks. Mariusz Kołodziej, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, jednocześnie kustosz świebodzińskiego sanktuarium i zarządca obiektu. - Nie czuję urazy i nie czuję się pokrzywdzony z powodu pow. zdarzenia - zaznaczył w rozmowie z naszą redakcją ks. Kołodziej. I tak też zeznał w świebodzińskiej prokuraturze.

Po ocenie karnoprawnej, na podstawie zebranego materiału, 12 października br. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie wydał postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia w pow. sprawie.