Oszuści pod pretekstem awarii sieci wodociągowej okradają seniorów

W Świebodzinie doszło do kolejnej próby oszustwa i kradzieży mienia. Dwóch mężczyzn i kobieta podając się za pracowników zakładu wodociągów próbowało okraść mieszkankę naszego miasta.

Do jednego z mieszkań w Świebodzinie weszła grupa oszustów podając się za pracowników wodociągów. Pod pretekstem awarii sieci wodociągowej próbowali okraść lokatorkę. Kiedy mężczyźni w obecności właścicielki mieszkania usuwali rzekomą awarię, kobieta w tym czasie okradała mieszkanie. Poszkodowana zorientowała się jednak, że dzieje się coś podejrzanego. Wyszła z łazienki i zobaczyła jak kobieta kradnie jej biżuterię. Po wszczęciu alarmu złodzieje rzucili się do ucieczki pozostawiając część zrabowanych fantów.

Okradzionej kobiecie na szczęście nie stała się krzywda. Obecnie policja pracuje nad ustaleniem tożsamości sprawców zdarzenia.

Świebodzińska policja ostrzega mieszkańców, szczególnie seniorów, aby uważali kogo wpuszczają do mieszkania. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy.

- Aby nie stać się ofiarą oszustów, należy pamiętać także o kilku zasadach - zaznacza młodszy aspirant Marcin Ruciński.

- Przed wpuszczeniem do mieszkania przedstawicieli administracji, wodociągów czy innych usługodawców, należy zweryfikować ich dane. Warto zadzwonić do firmy, którą mają reprezentować i zapytać czy taka osoba rzeczywiście pracuje oraz czy takie działania są prowadzone;
- Jeśli jesteśmy sami i czujemy się niepewnie można zadzwonić po bliską osobę lub poprosić o pomoc zaufanego sąsiada;
- Stale obserwujmy zachowanie osób, które znajdują się w naszym mieszkaniu;
- Jeśli mamy podejrzenie co do uczciwości osób, poczucie, że możemy być oszukiwani lub paść ofiarą przestępstwa jak najszybciej poinformujmy Policje. Czas ma w tym odgrywa bardzo ważną rolę.